Co wybrać wannę czy kabinę prysznicową?

Obecnie w naszych małych łazienkach można łączyć funkcjonalność wanny, z prysznicem, stosując regulowane kotary, lub też specjalne zabudowy. Wanny wpuszczane lub wnękowe to rodzaj wanny, którą większość z nas zna.

Ten typ wanny, najczęściej instalowany przy ścianie z dwóch lub trzech stron, jest najczęstszą odmianą i występuje w zdecydowanej większości gospodarstw domowych. Przez lata jego konstrukcja nie uległa znaczącym zmianom, choć zmieniły się materiały, z których jest wykonany, ze stali pokrytej emalią lub żeliwa na akryl lub włókno szklane. Innym typem będzie wanna wpuszczana jest zaprojektowana tak, aby albo wpaść do wnęki w podłodze, albo na podniesioną platformę. Tego rodzaju kąpiele mogą być dość estetyczne, ale w zależności od tego, jak są zaprojektowane, mogą być również trudne użytkowania. Innym rodzajem wanny z przelewem jest wanna przelewowa, która jest podobna do basenu, ponieważ jest zaprojektowana do całkowitego wypełnienia po brzegi. Ten rodzaj wanny jest zaprojektowany tak, aby przelewał się do systemu rynnowego, który następnie odprowadza wodę z powrotem do wanny, aby stworzyć uderzający efekt wizualny. Wolnostojące wanny w najprostszym tego słowa znaczeniu to te, które nie łączą się z żadnymi ścianami w celu uzyskania wsparcia. To tam pozwolono na rozwój niektórych z najbardziej innowacyjnych pomysłów w projektowaniu wanien w ostatnich latach, co skutkuje zastosowaniem różnorodnych niekonwencjonalnych kształtów, materiałów i motywów. W porównaniu z wannami kabiny prysznicowe występują w dość podobnej funkcjonalności.

Zazwyczaj ich podstawą jest brodzik, różnej głębokości, a po bokach znajdują się plastikowe, czy też szklane ścianki. W środku znajduje się słuchawka prysznicowa, może być ona mocowana na stałe, jednak dla naszej wygody najlepsze są opcję zdejmowane. Coraz częściej w kabinach prysznicowych znajdujemy także boczne dysze wodne. W wielu bardziej zaawansowanych modelach znajdziemy dodatkowe oświetleni, czy też odbiornik bezprzewodowy, umożliwiający odtwarzanie muzyki podczas brania prysznica. Wiele modeli warto kupić jest w Internecie, można znaleźć ciekawy outlet kabin prysznicowych w przystępnych cenach.

Posted In Dom