Firma sprzątająca Wrocław – świetny pomysł na biznes?

Zanim dowiesz się, jak założyć firmę zajmującą się sprzątaniem domów, mieszkań i biur, warto, byś przeczytał, dlaczego warto to robić i czy to biznes dla Ciebie. Założenia są takie – w dzisiejszych czasach większość ludzi nie ma dużo wolnego czasu, a sprzątanie domu to żmudny obowiązek. Biorąc pod uwagę, jak męczące i czasochłonne może być sprzątanie domu, dużo pracujących osób z przyjemnością pozostawia sprzątanie profesjonalistom. I tu właśnie na nowy rynek sprzątania domów może wkroczyć firma sprzątająca Wrocław.

Firma sprzątająca Wrocław świetnie sprawdzi się również w mniejszych przestrzeniach

Dla ludzi spoza branży, którzy nie wiedzą zbyt wiele o firmach sprzątających, biznes prezentuje się właśnie tak – profesjonaliści, którzy sprzątają domy. Jednak, podobnie jak w każdej branży, jest tu wiele nisz i specjalizacji, które można przyjąć i w oparciu o nie zbudować solidny, dochodowy i długowieczny biznes. Firma sprzątająca Wrocław może oferować:

  • Sprzątanie mieszkań
  • Sprzątanie biur
  • Sprzątanie domów i posesji
  • Czyszczenie okien
  • Czyszczenie dywanów
  • Sprzątanie i przygotowywanie pomieszczeń przed i po eventach.

Chociaż dla każdej firmy dobrze jest oferować różnorodny zestaw usług, na początku należy skupić się na jednej usłudze. Pozwala to firmom na odnalezienie się na lokalnych rynkach przed dywersyfikacją swojej oferty.

Co należy wiedzieć przed rozpoczęciem działalności związanej ze sprzątaniem domów

Zanim zainwestujesz pieniądze w założenie firmy zajmującej się sprzątaniem domów, musisz wiedzieć o kilku rzeczach

  1. Zasoby, które będą Ci potrzebne do rozpoczęcia działalności – musisz zdecydować, czy zatrudniasz pełnoetatowy zespół, który jest na Twojej liście płac, czy zamiast tego decydujesz się na model oparty na współpracy z osobami prowadzącymi własne firmy i lub świadczące usługi w oparciu o umowę o dzieło.
  2. Technologie, które mogą pomóc Ci w szybszym rozwoju Twojego biznesu sprzątania domów
  3. Aktualne stawki rynkowe usług sprzątania domów i narzędzi niezbędnych do świadczenia usług
  4. Sposoby promocji i marketingu firmy bez nadmiernych wydatków

Jak założyć firmę sprzątającą domy?

Proces zakładania firmy zajmującej się sprzątaniem domów jest bardzo podobny do każdego innego biznesu. Zaczynasz od zarejestrowania firmy i wypełnienia wszystkich formalnych dokumentów prawnych. Wymyślasz nazwę swojej firmy, szukasz korzystnego ubezpieczenia biznesowego, szukasz pracowników i projektujesz reklamę! Jeśli będziesz reklamować się w Internecie, pomyśl o dotarciu przede wszystkim do lokalnych firm i odbiorców prywatnych. Dlatego najlepiej pozycjonować się na frazy typu “firma sprzątająca Wrocław”, “sprzątanie domów Wrocław’ albo “sprzątanie do domu i biura Wrocław”. W ten sposób masz pewność, że będziesz konkurować przede wszystkim na rynku, z którego będzie pochodzić większość Twoich przyszłych klientów.

Wydaje się całkiem proste, prawda? Okazuje się, że istnieje jeszcze prostszy sposób na rozpoczęcie działalności związanej ze sprzątaniem domów. Warto bowiem wziąć pod uwagę najnowsze hasło w świecie biznesu: rynek freelancerów.

Niezależny rynek profesjonalnego sprzątania

Czym jest rynek freelancerów? Zasadniczo rynek freelancerów to platforma, która łączy niezależnych specjalistów z firmami lub klientami, którzy potrzebują ich konkretnych usług. Jeśli chodzi o firmę sprzątającą, niezależny rynek byłby miejscem, w którym klienci mogą wynająć usługi specjalisty sprzątającego lub specjalista sprzątający może oferować swoje usługi klientom.

W sposób typowy dla freelancerów praca jest przydzielana na podstawie ofert. Klient opublikuje swoje wymagania, a firmy sprzątające podają swoje ceny po przeanalizowaniu nakładu pracy. Następnie klient zatwierdza stawkę odpowiadającą jego budżetowi i zleca wykonanie pracę.