Hulajnoga na 3 kołach – lato 2020 należy do niej!

Prowadzenie zdrowego trybu życia w dzisiejszych czasach stało się niezwykle modne – to dobrze! Fakt ten sprawia, że oferty sklepów są przepełnione różnymi propozycjami dotyczącymi różnych sprzętów i potrzebnych w danej dziedzinie sportowej przyborów. Warto z tego skorzystać i zastanowić się jaki sport chciałbyś zacząć uprawiać latem tego roku. Jeśli jeszcze się nad tym nie zastanawiałeś, proponujemy jazdę na hulajnodze trójkołowej. Jesteśmy przekonani, że to Ci się spodoba, niezależnie od Twojej metryki!

Korzyści zakupienia hulajnogi trójkołowej

Hulajnoga trójkołowa (zobacz: https://www.asport.pl/k/204/rolki-fitness-rekreacyjne/) to świetna alternatywa dla roweru. Jest to sprzęt lekki, zwrotny i łatwy w przechowywaniu. Dodatkowe kółko umocowane z jego przodu lub tyłu sprawia, że jest stabilny, a także łatwy w prowadzeniu. Ten trójkołowy sprzęt może być legalnie używany na chodniku, co zapewnia użytkownikowi większe bezpieczeństwo.

Jazda na hulajnodze nie tylko sprawi, że spędzisz więcej czasu na świeżym powietrzu – dotlenienie organizmu to bardzo ważna kwestia, jeśli pragniesz zapewnić sobie zdrowie. Zachęcimy Cię również tym, że hulajnogę możesz wykorzystać jako środek transportu, dzięki któremu dotrzesz w wybrane miejsce znacznie szybciej niż pieszo, na dodatek w o wiele lepszym humorze. Nie będziesz musiał kupować biletu autobusowemu, a sprawi to że koszt jej zakupu po jakimś czasie się zwróci (zależnie od tego jaką kwotę wydasz przy zakupie).

Hulajnoga na trzech kołach spodoba się również dzieciom, nawet tym najmłodszym, gdyż na rynku dostępne są hulajnogi skonstruowane specjalnie dla najmłodszych! Mogą ich używać dzieciaczki w wieku 2-3 lat.

W tym szczególnym okresie szczególnie powinniśmy zadbać o prawidłowy rozwój psycho-fizyczny dziecka, dlatego iż rzutuje on na całe jego późniejsze życie. Najważniejsza, podczas nauki i dbania o zdrowie, jest dobra zabawa, która sprawi że zaszczepimy w dziecku, już od najmłodszych lat życia, nawyk regularnego uprawiania sportu.

Zanim zakupisz hulajnogę trójkołową – przeczytaj

Wybierając odpowiedni model dla siebie lub swojego dziecka, uwzględnij wszystkie potrzeby. Dobrym pomysłem będzie zapoznanie się z modelami zaprezentowanymi na stronach danych firm i przeczytanie opinii osób które z danym modelem miały do czynienia.

Zakupując sprzęt dla siebie, wybierz model który posiada odpowiednią wysokość drążka z kierownicą – najlepiej jeśli jest regulowany. Sprawdź, czy model dostosowany jest do Twojej wagi. Rozważ, czy preferujesz sprzęt z hamulcem ręcznym czy nożnym. Zwróć uwagę na to, z jakiego materiału wykonane są kółka oraz czy nie potrzebujesz wersji z wymiennymi łożyskami. Rozpiętość cenowa jest niesamowita, gdyż za podstawowy, lecz certyfikowany model zapłacisz ok. 230 zł (wtedy suma wydana na bilety komunikacyjne, szybko się zwróci), natomiast za bardziej profesjonalny sprzęt wydasz kilkaset złotych.

Dzieciom w szczególności polecane są modele wyposażone w różne interesujące gadżety. Przykładem są zamocowane przy kierownicy frędzelki powiewające na wietrze podczas jazdy. Koszt hulajnogi trójkołowej dziecięcej to ok. 100-300 zł. Maluchom natomiast szczególnie polecane są opcje „3w1”, czyli połączenie trójkołowej hulajnogi z jeździkiem i rowerkiem lub „2w1” – scalenie hulajnogi i jeździka. Na taki nowoczesny sprzęt wydasz 160 zł.