Jak wybrać odpowiednie ubezpieczenie OC?

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest wymagane dla każdego zarejestrowanego pojazdu mechanicznego poruszającego się publicznych drogach naszego kraju.

Jest to regulowane odpowiednią ustawą w polskim prawie, dlatego też warto pamiętać, o tym, że jeśli zostaniemy przyłapani przez policję w pojeździe poruszającym się po publicznej drodze, a nie posiadającym obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej możemy liczyć się z wysoką karą pieniężną nałożoną przez władze. Ogólnie w sieci panuje powiedzenie, że najlepsze OC, to najtańsze OC. Oczywiście jest to prawdą, ponieważ podstawowe warunki jakie musi spełniać typowe ubezpieczenie OC jest również regulowane przez przepisy prawne, dlatego tez ludzie szukają najtańszego ubezpieczenia OC. Jeśli zależy nam tylko na podstawowym zakresie ubezpieczenia to jak najbardziej powinniśmy szukać najtańszego ubezpieczenia. Na co jednak warto zwrócić dodatkowo uwagę w poszukiwaniu odpowiedniego ubezpieczenia OC dla naszego pojazdu osobowego?
Każde towarzystwo ubezpieczeń musi nam zaoferować podstawowe warunki ubezpieczenia, a także jego zakres. Nie mniej jednak pomiędzy towarzystwami trwa istna wojna o klienta. Spora część towarzystw ubezpieczeniowych oferuje swoim klientom dodatkowe polisy do ubezpieczenia OC za naprawdę niewielką opłatą. Już za kilkadziesiąt złotych więcej możemy rozszerzyć zakres naszego obowiązkowego ubezpieczenia OC o dodatkowe ubezpieczenie NNW lub Assistance. Jak wybrać odpowiednie ubezpieczenie OC?

Assistance zapewni Ci dodatkową pomoc w razie zdarzenia, a więc nie zostaniesz na lodzie ze swoim uszkodzonym pojazdem, jeśli dojdzie do tego zdarzenia z Twojej winy.

Wybierając Assistance do swojej polisy OC pamiętaj, aby sprawdzić dodatkowe warunki takie jak limit kilometrów holowania. NNW to z kolei ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków, które dodatkowo może zapewnić Ci pomoc finansową. Sprawdź http://najtansze-oc-ac.pl/ jeśli aktualnie szukasz ubezpieczenia OC dla swojego pojazdu OC.