Jak zapobiec powstawaniu cellulitu?

Okłady z alg, olejek antycellulitowy lub 10-dniowe serum… Bądźmy szczerzy: wszystkie te drogie magiczne kuracje, które mają pozbyć się cellulitu w ciągu jednej nocy, po prostu nie działają.

Prawie żadna kobieta nie może pochwalić się gładką i równomierną skórą na udach. Większość z nas chodzi ma cellulit zwany skórką pomarańczy. Czy wiesz, że 80% wszystkich kobiet cierpi na cellulit? Dobrze wiedzieć, że nie jesteś sama. Istnieją jednak sposoby na zmniejszenie objawów cellulitu. Zdrowe odżywianie, ćwiczenia i motywacja są kluczem do gładkich nóg i zdrowej skóry.
Przede wszystkim cellulit nie jest chorobą. Termin ten opisuje tkankę tłuszczową pod skórą, która zwykle znajduje się w udach i pośladkach. Głównie kobiety cierpią na zmiany cellulitowe na skórze. Ale dlaczego głównie kobiety zmagają się z tak zwaną skórką pomarańczy? Ponieważ mają cieńszą skórę niż mężczyźni. Komórki tłuszczowe i włókna kolagenowe są splecione w strukturę podobną do siatki w tkance podskórnej mężczyzny. Te włókna u kobiet są równoległe, przez co tkanka jest mniej stabilna. Dlatego komórki tłuszczowe mogą pojawiać się na powierzchni, przechodząc między włóknami kolagenu. I to właśnie postrzegamy jako nierówną powierzchnię skóry.

Niezdrowy styl życia, alkohol, papierosy lub stres mają negatywny wpływ na twoje ciało. Niezdrowe wybory żywieniowe również sprzyjają cellulitowi, ponieważ nadmiar tkanki tłuszczowej często osadza się w dotkniętych strefach, takich jak uda. Zdrowa, zbilansowana dieta jest nie tylko świetna do zrzucenia kilku kilogramów, ale także do pozbycia się cellulitu. Pij wystarczającą ilość płynu, takiego jak woda lub niesłodzona herbata. Spróbuj zielonej i czerwonej herbaty lub herbaty z pokrzywy. Pomaga to twojemu ciału w transporcie niezbędnych składników odżywczych do komórek i eliminacji odpadów. Jeśli naprawdę chcesz schudnąć i ujędrnić ciało, a także pozbyć się cellulitu, musisz się ruszać. Wszelaka aktywność fizyczna to twój sprzymierzeniec w walce o piękną sylwetkę. Jeżeli chcesz się pozbyć cellulitu, zapraszamy na naszą stronę https://www.fitxpress.pl/jak-sie-pozbyc-cellulitu/ aby dowiedzieć się, jak skutecznie i szybko zwalczyć tę uciążliwą tkankę tłuszczową.