Rolety okienne są powszechnie montowane przez właścicieli domów i biur

Obecnie coraz więcej osób rezygnuje z montowania żaluzji metalowych w oknach na rzecz rolet i żaluzji drewnianych o szerokich listewkach, które są trwałe i estetyczne.

Chociaż są eleganckie, rolety dopasowują się do stylów od codziennych po formalne. Zawieś je samodzielnie, aby uzyskać skromny, wyrafinowany efekt. Aby uzyskać więcej dekoracyjności, można je układać warstwami pod zasłonami czy firankami.

Rolety okienne są powszechnie montowane przez właścicieli domów i biur

Różnorodne przysłony okienne oferuje sklep z roletami i plisami RoletyPremium

Żaluzje poziome drewniane i ze sztucznego drewna, które kosztują więcej niż ich metalowe i winylowe odpowiedniki, są dziś szczególnie popularne. Równie dobrze sprawdzają się w tradycyjnych domach wyłożonych boazerią lub w stylu rustykalnym, jak i w bardziej nowoczesnych przestrzeniach. Żaluzje i rolety przeznaczone do użytku w pomieszczeniach o dużej wilgotności powinny być odporne na wypaczanie i pleśń. Dodatkowo warto zwrócić uwagę, aby materiał rolet był łatwy do czyszczenia i wycierania z kurzu, co zapewni dłuższe użytkowanie takich osłon okiennych.

Rolety dzień-noc składają się z nieprzezroczystych pasów umieszczonych pomiędzy panelami z przejrzystej tkaniny. Pomaga to wpuszczać światło do pomieszczenia, ograniczając odblaski do minimum. Rolety są szczególnie przydatne w przypadku okien wychodzących na południe lub wschód. Gdy roleta jest całkowicie opuszczona, listwy rolety dzień-noc można otworzyć, aby uzyskać filtrowane światło i częściowy widok, lub zamknąć, aby zapewnić pełną prywatność za pomocą sznurka czy łańcuszka. Dzięki mocowaniu wewnętrznemu zmieszczą się w oknach zakrzywionych lub łukowych. Przed pojawieniem się mini-rolet, rolety były standardem w szybkich, pozbawionych ozdobników osłonach okiennych. Możemy je również łatwo dobrać do wymiarów okien, a także zamówić na konkretny wymiar, jeśli nasze okna są w nietypowych wielkościach czy kształtach.

Odwiedź sklep z roletami i plisami – RoletyPremium, jeśli szukasz nowych osłon okiennych. Rolety i plisy okienne są dostępne w półprzezroczystych materiałach i różnorodnych tkaninach, a także tradycyjnych nieprzezroczystych materiałach, są także najlepszym wyborem, jeśli chodzi o kontrolę światła wpadającego do pomieszczeń.