Sushi pomysł na zdrowy posiłek.

Sushi to popularny rodzaj jedzenia, które uwielbiają ludzie na całym świecie. Kawałki ryb owinięte ryżem i wodorostami, sushi to szybka i przyjemna przekąska lub też cały posiłek, który można szybko pokochać. Sushi ma ciekawą historię, powstało w Azji Południowo-Wschodniej jako sposób na zwiększenie trwałości ryb poprzez umieszczenie ich w fermentującym ryżu.

Chiński słownik z IV wieku zawiera znak, który oznacza marynowane ryby z ryżem i solą. Dawno temu Chińczycy odkryli, że kiedy umieścili solone ryby w fermentującym ryżu, da to smakowity efekt. Z czasem zaczęły powstawać inne przepisy, a z czasem doszło do powstania sushi takiego jakie znamy dziś. W czasie ostatnich lat coraz bardziej popularne stają się restauracje sushi. Jednym z bardzo znanych składników sushi jest nori, są to algi morskie, których uprawą zajmują się doświadczeni specjaliści. Nie wszystkie wodorosty da się jeść, natomiast te wodorosty są specjalnej odmiany rośliną, której uprawa jest dość ciężka. Na specjalnych ramach dojrzewają w słonej wodzie morskiej, później muszą być dokładnie wypłukane i odłączone od innych glonów, rybek i śmieci.

Zanim będziemy mogli je zjeść wraz z sushi muszą przejść bardzo długa drogę prasowania, suszenia i pakowania. Kuchnia japońska ma to do siebie że słynie z częstego używania ryżu i wielu warzyw. To najbardziej urozmaicona w warzywa kuchnia. Sushi to danie zdrowe, połączenie ryb, ryżu i przypraw to danie także bardzo smaczne. Generalnie ryba jest bardzo zdrowa, ryż również jednak jeśli przyrządzamy komuś sushi warto zjeść je dość szybko ponieważ świeże smakuje najlepiej. Jeżeli zmawiamy wówczas dostawa musi być dość szybko, ponieważ surowa ryba nie może za długo leżeć. Jeżeli szukamy w stolicy dań japońskich z dostawą można posłużyć się wyszukiwarką internetową znajdziemy na pewno dobrą restaurację sushi Bemowo to dzielnica gdzie także znajdziemy najwyższej jakości dania. Możemy zamówić różne rodzaje wraz z dodatkami i dowozem.