Wskazówki jak mieć większe mięśnie

Wraz z wiekiem gęstość mięśni zaczyna spadać. Na szczęście możesz zbudować i wyćwiczyć mięśnie, abyś mógł zmaksymalizować mięśnie, które wciąż masz. Przy odrobinie wiedzy i treningu możesz zbudować imponujące mięśnie. Oto kilka wskazówek dotyczących budowania mięśni, które pomogą Ci zacząć.

Podczas próby budowy masy mięśniowej ważne jest, aby spożywać właściwe pokarmy. Jeśli twoje wysiłki zmierzające do zwiększenia masy są w zastoju, może to wynikać z niewystarczającego spożycia pokarmu. Aby dodać masę, musisz spożywać co najmniej 4000-6000 kalorii dziennie z pokarmów o dużej kaloryczności. Niektóre przykłady żywności o dużej kaloryczności to makarony, orzechy, jajka, bajgle, mieszanka szlaków i steki. Ponieważ warzywa mają niską gęstość kalorii, należy ograniczyć ich spożycie do minimum.

Skoncentruj się na ważnych ćwiczeniach, takich jak martwy ciąg, przysiady i wyciskanie na ławce. Te trzy główne ćwiczenia są najlepsze dla budowania dobrego ciała. Są sprawdzonymi ćwiczeniami, które zwiększają objętość, budują siłę i poprawiają ogólną kondycję. Zawsze staraj się uwzględnić te ćwiczenia w jakiejś formie podczas treningu.

Ustaw cele dla siebie i oceń swoje postępy. Może to zniechęcać do oglądania wielkich mięśni wokół siłowni, ale musisz wiedzieć, że te ciała nie zdarzyły się z dnia na dzień. Określ konkretne cele, do których możesz dotrzeć i monitoruj swoje postępy. Jeśli nie widzisz rezultatów, chcesz, możesz poprawić treningi, aby powrócić do właściwej ścieżki.

Upewnij się, że jesz wystarczająco dużo węglowodanów, aby wesprzeć twój program budowy mięśni. Węglowodany są tym, czego potrzebuje twoje ciało, aby mieć energię na treningi. Jeśli nie jesz wystarczająco dużo, twoje ciało może rozbić białko, aby użyć zamiast niego energii. Zużyj wystarczającą ilość węglowodanów, abyś mógł funkcjonować i przejść przez wszystkie swoje treningi.

Rozciąganie po treningu jest tak samo ważne, jak rozciąganie przed rozpoczęciem. Osoba, która ma mniej niż 40 lat, powinna utrzymywać ciągłość przez 30 sekund lub dłużej. Jeśli jesteś trochę starszy, staraj się utrzymywać rozciąganie przez około minutę. Pomaga to zapobiec zranieniom po ćwiczeniu mięśni.

Wyobraź sobie, że jesteś większy niż w rzeczywistości. Skoncentruj się na górnej klatce piersiowej, plecach i ramionach i trenuj je specjalnie. To sprawia, że ​​Twoja talia wydaje się mniejsza niż w rzeczywistości, co sprawia, że ​​wydaje się, że jesteś większy.

Upewnij się, że wprowadzasz jakieś treningi całego ciała w rutynowym procesie budowania mięśni. Mięśnie wspierają się nawzajem, więc jeśli je wszystkie wykonasz, będziesz miał większą szansę na uzyskanie najlepszych wyników. Możesz nawet zobaczyć pewne problemy zdrowotne, jeśli wszystkie twoje treningi składają się tylko z kilku odizolowanych mięśni.

Zwróć uwagę na tłuszcz i mierz go regularnie. Staraj się nie zniechęcać, jeśli nie ma znaczącej utraty masy mięśniowej podczas budowania mięśni, ponieważ Twoja waga może nie zmienić się bardzo przy użyciu rutyny i budowania mięśni. Twój tłuszcz w ciele jest lepszą miarą ogólnego stanu zdrowia w przeciwieństwie do wagi.

Upewnij się, że jesz wystarczająco. Nawet jeśli próbujesz schudnąć podczas budowania mięśni, ważne jest, aby spożywać wystarczającą ilość kalorii. Kiedy twoje ciało zostanie pozbawione paliwa, ciężko będzie zbudować mięśnie. Idealną dietą dla przyrostu masy mięśniowej jest wysoka zawartość białka i mało tłuszczu oraz rafinowane (przetworzone) węglowodany.

Jak możesz teraz powiedzieć, budowanie mięśni może być proste dzięki odpowiednim informacjom i wskazówkom. Skorzystaj z podanych tutaj informacji i zacznij budować swoje mięśnie, abyś mógł zacząć makijaż z powodu utraty gęstości mięśni z powodu wieku. Weź to powoli, a wkrótce zobaczysz wyniki, których szukasz.