Zastosowanie taśm LED w środowisku domowym

Samoprzylepne taśmy LED oferują ogromną wszechstronność w kreatywnym oświetleniu domu. Pasek może być przycięty na dowolny wymiar, z różnymi lumenami (jasnością) i kolorami dostępnymi w zależności od potrzeb.

Wśród kreatywnych sposobów wykorzystania świateł LED w domu najczęściej takie oświetlenie umieszczane jest na gzymsach, pod szafkami kuchennymi, za lustrem czy telewizorem, oraz przy schodach. Taśmy LED zapewniają wiele opcji oświetlenia domu. Kreatywne wykorzystanie oświetlenia taśmowego LED może obejmować różne pomysły, takie jak oświetlenie ciemnych miejsc na tarasie czy w ogrodzie i oświetlenie stopni schodów w domu, oba idealne do zastosowania wieczorem. Zastosowanie takich kreatywnych pomysłów to wspaniały sposób na zwiększenie atrakcyjności wizualnej w domu i ogrodzie za pomocą oświetlenia taśmowego LED. Oświetlenie paska telewizyjnego z zastosowaniem taśmy LED może być używane z dużym efektem w tworzeniu podświetlenia. Nałóż pasek LED z tyłu telewizora i umieść telewizor blisko ściany, aby uzyskać ciekawy efektowny blask. Żarówki LED nie emitują szkodliwych promieni UV ani nadmiernego ciepła, co oznacza, że można je zastosować do podświetlania dekoracji, zdjęć czy obrazów.

Oświetlenie LED można zastosować wzdłuż dolnej części poręczy, aby stworzyć delikatną, przygaszoną atmosferę na schodach. Jest to zarówno estetyczne, jak i praktyczne, szczególnie jeśli wieczorem na schodach jest dosyć ciemno.

W ten sam sposób można podświetlić stopnie dla bezpieczeństwa. Zamocowana taśma led na tylnych krawędziach lustra w łazience może pomóc w stworzeniu idealnego, redukującego cień poziomu podświetlenia. Jest to rozwiązanie mniej ostre i drażniące oczy niż oświetlone od przodu lusterko kosmetyczne. Pod listwami szafek oświetlenie LED zapewnia idealne rozwiązanie do oświetlenia zadaniowego. Podświetl blaty kuchenne, szafki łazienkowe i inne szafki domowe za pomocą taśm LED poprawiających widoczność. Wielokolorowe taśmy LED wyglądają też ciekawie zamontowane na gzymsach przy suficie lub jako oświetlenie powierzchni tuż przy podłodze.