Dlaczego warto pojechać do Odessy?

Odessa to miasto portowe na Ukrainie położone nad Morzem Czarnym, słynie z plaż oraz XIX-wiecznej architektury. Możesz odwiedzić rano niezwykłe muzea, odpocząć nad morzem w ciągu dnia i pójść na imprezę w nocy do klubu.

Mieszkańcy doceniają kulturę i uważają wizytę w takim miejscu jak Narodowy Teatr Opery i Baletu za ważne wydarzenie kulturalne. Ten wspaniały XIX-wieczny ma w sobie styl francuskiego i włoskiego baroku. Odessa ma duży port morski, największy na Ukrainie i jeden z najważniejszych na Morzu Czarnym. Wybierz się na spacer wzdłuż portu, a poczujesz jego znaczenie dla miasta. Obserwuj statki, marynarzy i przechodniów, a potem udaj się na koniec molo. które oferuje wspaniały widok na morze, co jest szczególnie imponujące o wschodzie lub zachodzie słońca. Miłośnicy kina pamiętają ten charakterystyczny punkt orientacyjny z Pancernika Potiomkina Eisensteina. Ogromne schody Potiomkinowskie, zbudowane w XIX wieku w celu bezpośredniego dostępu do portu, są obecnie najbardziej znanym symbolem Odessy. Na szczęście długość schodów to tylko złudzenie optyczne, ale z dołu wyglądają tak, jakby nie miały końca. W rzeczywistości mają tylko 192 stopni. Ważną atrakcją w okolicy jest delfinarium, dlatego podczas wycieczki do Odessy nie sposób się nudzić. Odessa to nadmorskie miasto, dlatego ma wiele plaż, nawet w centrum miasta, ale wszystkie są bardzo zatłoczone w lecie.

Najbliżej centrum miasta jest plaża Lanzheron, która jest łatwo dostępna.

Ponadto można tam wypożyczyć parasol i leżak. Pomiędzy opalaniem się i pływaniem w morzu, możesz wpaść do jednej z wielu restauracji lub barów. Więcej na temat zwiedzania przeczytasz na stronie https://www.kresy.com/osw,wycieczki-do-odessy—6-4-dni,31. Pałac Woroncowa to architektoniczny klejnot Odessy. Został zbudowany w 1827 roku w mieszance różnych stylów, ale jednocześnie sprawia wrażenie lekkości i elegancji. Pałac został zbudowany na miejscu tureckiej fortecy, a później był siedzibą rosyjskiego męża stanu i dowódcy wojskowego, gubernatora generalnego Michaiła Woroncowa. Obecnie jest to centrum sztuki i centrum młodzieżowych wydarzeń kulturalnych, ale pałac można zwiedzać.