Czy lakier ma znaczenie?

Zapewne znamy osoby, które przywiązują do swojego samochodu ogromną uwagę, jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny.

O ile jesteśmy w stanie zadbać o silnik czy zawieszenie, o tyle niestety w przypadku lakieru nie jest już to takie proste i przede wszystkim nie zawsze zależy od nas. Jest to zupełnie normalna sprawa, że podczas użytkowania samochodu na parkingu zawsze zdarzy się jakaś rysa czy obtarcie. Jak się okazuje na dzień dzisiejszy jak najbardziej da się dodatkowo ochronić nasz lakier. Jak to zrobić?

Skuteczna ochrona dla lakieru

Chodzi o przyklejenie folii. W dodatku możemy wtedy przy okazji zmienić kolor naszego pojazdu, choć oczywiście nie jest to konieczne. Niestety takie zabezpieczenie lakieru wiąże się ze sporym wydatkiem, bo zazwyczaj musimy zapłacić za to ponad 5000 zł. Z drugiej strony, jeśli się zastanowimy to po wizycie u lakiernika i klasycznym malowaniu samochodu nie uzyskamy zabezpieczenia, a jedynie efekt odświeżenia lakieru. Co więcej w takim przypadku niestety możemy zapłacić za lakierowanie całego samochodu o wiele więcej, bo czasami jest to wydatek rzędu czasami nawet kilkunastu tysięcy złotych. Więcej o cenie za taką usługę dowiemy się po wpisaniu w wyszukiwarkę czegoś takiego jak oklejanie samochodów cennik Wrocław.
Czy lakier ma znaczenie?

Mycie pojazdu z folią

W przypadku, gdy ktoś zdecyduje się na oklejenie samochodu folią zazwyczaj później zastanawia się jak to jest z jego myciem. Tak naprawdę nic nie stoi nam na przeszkodzie, aby regularnie myć nasz pojazd, ale zawsze musimy mieć na uwadze to, że należy za wszelką cenę unikać myjni automatycznych czy szczotkowych i korzystać tylko z tych ręcznych. Niestety na myjniach automatycznych istnieje spore ryzyko, że przyklejona folia po prostu zejdzie z lakieru, a tego raczej byśmy nie chcieli, gdyż byłaby to strata pieniędzy. Nie wspominając już o tym, że tego typu myjnie nie są zbyt korzystne także dla samego lakieru. Jeśli chcemy, aby folia utrzymała się jak najdłużej powinniśmy wracać na to uwagę.