Podkład pod panele wyciszający – bardzo dobry wybór

Są kwestie, które lepiej przemyśleć przed pracą. Jeśli dokona się złego wyboru, później może być trudno coś zmienić. Może się to też okazać nieopłacalne. Gdy robi się podłogę z paneli, bardzo duże znaczenie ma wybór podkładu. Wybierając go, warto mieć na uwadze poczucie komfortu. Panele mają jedną ważną wadę, ale odpowiedni podkład może ją zniwelować.

Dlaczego pod panele kładzie się podkład?

Zanim zacznie się układać panele, trzeba ułożyć na podłodze podkład. To mata z pianki o odpowiedniej grubości i miękkości. Podkład pod panele potrzebny jest z różnych względów. Ta dodatkowa warstwa niweluje niedoskonałości podłogi. Pozwala na poprawne ułożenie posadzki. Panel dobrze przylega do panela, a całe wykończenie podłogi to równa, stabilna i trwała płaszczyzna. Chroni też nieco przed hałasem z dołu. Ochrona ta jest potrzebna, bo panele nie mają dobrych parametrów pod tym względem. Zwykła pianka coś daje pod tym względem, ale nie tyle, by cieszyć się komfortem. Jest jeszcze problem odgłosów, gdy ktoś idzie po posadzce.

Co zrobić, by podłoga była cicha?

Sytuacja staje się inna, jeśli wybierze się podkład wyciszający. Jest to produkt o podwyższonych parametrach w zakresie izolacyjności akustycznej. Podkład pod panele wyciszający tłumi dźwięki dochodzące z niższego piętra. Odgłosy telewizora czy radia nie będą przeszkadzać w wypoczynku. Wybór takiego podkładu pozwoli też cieszyć się cichą podłogą. Tłumi odgłosy kroków. Nie ma charakterystycznego dla podłogi z paneli stukania. Można czuć się komfortowo i w dobrych warunkach relaksować się czy pracować. Więcej informacji na: https://podlogi24.net/wineo-2mm-profesjonalny-podklad-pod-panele-wyciszajacy,-ogrzewanie-mistrz-!-wineo-soundprotect-o_l_1523.html

Jaki podkład wyciszający wybrać?

Znaczenie ma zwykle nie tylko to, by podłoga była cicha. Dlatego, wybierając podkład wyciszający, trzeba zainteresować się innymi jego cechami. Chodzi tu o te, które uzna się za ważne. Jeśli w domu jest ogrzewanie podłogowe, to mata z pianki musi przepuszczać ciepło. Warto zainteresować się wtedy podkładem pod panele Wineo soundPROTECT. To mająca 2 mm grubości mata poliuretanowo-mineralna. Tłumi hałasy i jest idealna na ogrzewanie podłogowe. Instalacja grzewcza będzie działać efektywnie. Tłumienie kroków (wskaźnik RWS) to aż 28 proc. Komfort akustyczny jest na bardzo dobrym poziomie. Cechą ważną może być też ochrona środowiska i bezpieczeństwo dla zdrowia. Wzięto je pod uwagę przy tworzeniu wspomnianego podkładu.

Jeśli ktoś przywykł do cichej podłogi, to podkład pod panele wyciszający jest dla niego koniecznością. Polecić taki rodzaj można jednak każdemu. W mieszkaniu jest bardziej komfortowo. By wybrać odpowiedni, trzeba zastanowić się, jakie jeszcze cechy uznaje się za ważne.