W jaki sposób wybrać szafę na dokumenty poufne?

Przedsiębiorcy są zobligowani od archiwizowania wielu ważnych dokumentów, faktur, rachunków oraz raportów finansowych. Są to dokumenty poufne, a ich przechowywanie jest kwestią regulowaną przez właściwe przepisy oraz ustawy. W związku z tym, każdy przedsiębiorca potrzebuje szafy lub sejfu, gdzie wspomniane dokumenty będą bezpieczne. Czym powinniśmy kierować się przy zakupie? Gdzie możemy pozyskać wysokojakościowe meble metalowe do biura?

Certyfikowane szafy metalowe na dokumenty

Meble przeznaczone do przechowywania poufnych oraz tajnych dokumentów są oznaczone certyfikatami. Potrzeby większości przedsiębiorców zostaną spełnione poprzez szafę z certyfikatem A. Jest ona przeznaczona do dokumentów poufnych, a zatem do faktur, rachunków, raportów finansowych oraz danych osobowych pracowników. Wyróżniamy również certyfikaty B i C odpowiadające dokumentom tajnym oraz ściśle tajnym. Uniwersalny charakter posiadają meble z certyfikatem S1.

Czym charakteryzują się certyfikowane szafy na dokumenty? Są wykonane z solidnego metalu, najczęściej stali nierdzewnej. Posiadają odpowiednie wzmocnienia oraz łagodne zakończenia rogów zgodnie z przepisami BHP. Są zamykane na zamek centralny lub szyfrowy. Biurowe meble metalowe mają zagwarantować naszym meblom ochronę przed ewentualnym zalaniem, pożarem, a także wpadnięciem w ręce osób niepowołanych.

Wszechstronny wybór mebli biurowych

Dużym plusem jest bogaty wybór mebli proponowanych nam przez producentów. Szafy metalowe dzielą się przede wszystkim ze względu na sposób otwierania. Mamy tradycyjne drzwi uchylne, ale również przesuwne i żaluzje. Uniwersalny szafy modułowe często proponują rozwiązanie, w ramach którego, zamykana na klucz lub szyfr szafa skrywa dodatkowo metalowy sejf. W ten sposób możemy wyznaczyć obszar na dokumenty, które są zarezerwowane wyłącznie dla wyznaczonych osób.

Klienci nie muszą się obawiać nieestetycznego wyglądu mebli. Producenci proponują pomalowanie mebli specjalną farbą w jednym z odcieni dostępnych w palecie RAL. Co więcej, możemy wybrać oddzielne kolory frontów oraz ścian bocznych. Dzięki temu, metalowe szafy na dokumenty jesteśmy w stanie z większą łatwością dopasować do ogólnego wystroju biura. Produkty renomowanych producentów zapewniają zatem bezpieczeństwo, funkcjonalność, ale również wysoką estetykę.

Gdzie pozyskać specjalistyczne szafy metalowe na dokumenty?

No dobrze, wiemy już, czym różnią się poszczególne szafy na dokumenty. Warto powiedzieć kilka słów o możliwości pozyskania tych specjalistycznych mebli. Najlepszym rozwiązaniem będzie złożenie zamówienia na stronie https://www.wyposazeniegaudia.pl, która oddaje do naszej dyspozycji bogaty wybór mebli metalowych od uznanych producentów. Zakupisz tu profesjonalne szafy certyfikowane, sejfy, szafy kartotekowe oraz wiele innych mebli metalowych znajdujących szerokie zastosowanie w pomieszczeniach biurowych. Dużym plusem są przystępne ceny oraz możliwość szybkiej i wygodnej dostawy mebli pod wskazany adres.